Konfigurację domeny rozpoczynamy od sprawdzenia adresu IP strony na którą ma być przekierowana Twoja domena. Możesz go podejrzeć w pierwszym panelu Kreatora - Ustawienia strony - po kliknięciu znaku zapytania przy polu Tu możesz dodać własną domenę


adres IP, na który trzeba przekierować domenę to: 87.98.234.64


Posiadając już IP jaki musimy wprowadzić go do konfiguracji domeny. W tym celu logujemy się do panelu administracyjnego usługodawcy, u którego wykupiliśmy usługę domeny.


Ze względu na różnorodność dostawców i ich paneli poniższy opis będzie tylko orientacyjny. W przypadku problemów z modyfikacją własnej domeny proponujemy skontaktować się z dostawcą domeny, który pomoże Państwu w jej konfiguracji.Przy konfiguracji domeny (w panelu usługodawcy domeny) należy zachować ostrożność, zwracając szczególną uwagę na ustawienia poczty (rekord MX)


Jeśli chcemy aby nasza strona była dostępna również pod domeną bez przedrostka "www." (nowebiuronieruchomosci.pl) musimy najpierw sprawdzić czy rekord MX (odpowiedzialny za naszą pocztę) nie wskazuje rekordem CNAME na domenę bez przedrostków np:

nowebiuronieruchomosci.pl MX CNAME nowebiuronieruchomosci.pl

W takim przypadku aby nie stracić działającej poczty warto zacząć od stworzenia  sub domeny dla poczty, dla przykładu naszą sub domeną będzie "poczta.nowebiuronieruchomosci.pl"

zaczynamy od sprawdzenia na jaki IP aktualnie wskazuje domena. Zapis w konfiguracji domeny może wyglądać np. tak:

nowebiuronieruchomosci.pl A 213.251.186.176

Tworzymy subdomenę "poczta.nowebiuronieruchomosci.pl" i wskazujemy rekordem "A" na IP który odczytaliśmy z naszej konfiguracji domeny.

Po utworzeniu sub domeny modyfikujemy obecny rekord MX wskazując na nową sub domenę

nowebiuronieruchomosci.pl MX CNAME poczta.nowebiuronieruchomosci.pl


Teraz już możemy na spokojnie zająć się rekonfiguracją domeny pod kątem Nowych Responsywnych Stron Szablonowych.

Zaczynamy od zmiany wartości dla domeny "nowebiuronieruchomosci.pl" w rekordzie "A" aby wskazywał na IP 87.98.234.64

Następnie dodajemy lub zmieniamy sub domenę "www.nowebiuronieruchomosci.pl" tak aby wskazywała rekordem "CNAME" na naszą główną domenę

www.nowebiuronieruchomosci.pl CNAME nowebiuronieruchomosci.pl

lub rekordem "A" na IP

www.nowebiuronieruchomosci.pl A - 87.98.234.64


Po zapisaniu wszystkich zmian w domenie mogą one zacząć obowiązywać natychmiastowo, ale rozgłoszenie zmian domeny może trwać do 24 godzin w zależności od ustawień samej domeny i usługodawcy


Przekierowane domeny wpisujemy w kreatorze w polu Tu możesz dodać własną domenę (z http:// na początku). To będzie Twoja domena główna. Do strony można także podpiąć domeny dodatkowe, które również spowodują wywoływanie strony, ale ze względu na pozycjonowanie witryny w wyszukiwarkach zalecamy korzystanie z tylko jednej domeny.


Wpisując domeny dodawaj je bez www na początku. Kreator sam nadpisze ustawienia strony, które umożliwią obsługę stron z www na początku.Domeny z polskimi znakami

Domeny z polskimi znakami do Kreatora wprowadzamy w formie zdekodowanej, czyli np: jeśli  mamy domenę "jakaśdomena.pl", to w Kreatorze wprowadzamy ją wpisując "xn--jakadomena-77b.pl"

Jeśli nasz dostawca nie dostarczył nam tak przekodowanej domeny, to w internecie jest dostępnych kilka różnych konwerterów tłumaczących domeny z polskimi literami na ciąg zrozumiały dla systemów informatycznych. Z takich systemów można skorzystać by sobie pomóc w konfiguracji.

Dekoder domen z polskimi znakami jest też dostępny na stronie Nasku pod linkiem http://www.dns.pl/cgi-bin/idntranslator.pl