Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Naucz się ASARI CRM - zarządzanie Szablonami e-mail - Wstęp

W ASARI CRM masz dostęp do szablonów maili, co przyda się zarówno do tworzenia mailingów marketingowych, stałych powiadomień lub wiadomości do konkretnych Klientów, jak i partnerów. To narzędzie pozwoli budować atrakcyjnie wyglądające maile, które są doskonałym sposobem na zaangażowanie odbiorców, pozyskanie kontaktów, budowanie relacji i zwiększanie szans sprzedaży.

W tej instrukcji dowiesz się, jak zarządzać Szablonami e-mail, nadawać do nich dostęp użytkownikom w postaci grup, działów, a nawet pojedynczych pracowników. Pozwoli to stworzyć spójną komunikację mailingową i skutecznie utrzymywać kontakt z Klientami. Dodatkowo znajdziesz tu informacje o tym, jak wykorzystać tzw. shortcody, które wykorzystuje się do automatycznego generowania elementów treści e-maili.

Przedstawione rozwiązania pozwolą kreować wizerunek Twojej marki za pomocą kanału komunikacji w postaci mailingu. Jest on niezwykle istotny z punktu widzenia sprzedaży i marketingu, a fakt, że masz dostęp do niego z jednego miejsca w ASARI CRM czyni tworzenie angażujących maili jeszcze prostszym.


1. Gdzie znajdziemy Szablony e-mail i do czego one służą?

W ASARI CRM istnieją dwa rodzaje Szablonów e-mail: te przeznaczone do działań automatycznych oraz wiadomości wysyłane przez użytkownika (indywidualne i masowe). Te pierwsze to na przykład e-mail z podziękowaniem za zarejestrowanie, dokonanie zakupu lub cykliczna informacja handlowa. Drugi rodzaj to z kolei newslettery, wiadomości do grup Klientów, informacje handlowe, akcje marketingowe itp. Oba te typy znajdziesz w jednym miejscu, czyli w karcie Szablony e-mail.


(lightbulb) Kliknij ikonkę  Wybierz Ustawienia W menu Administracja wybierz zakładkę Szablony e-mail2. Nadawanie uprawnień w Szablonach e-maili

W Szablonach e-mail ASARI CRM możesz nadawać uprawnienia do widoczności poszczególnych kreacji mailowych. Zrobisz dla grup użytkowników, całych działów i konkretnych osób.

(lightbulb) Gdzie jest okno zarządzania uprawnieniami?

(plus) Kliknij ikonkę  → Otworzy się menu szablonu e-mail:

(plus) Kliknij: Udostępnianie

(plus) Wyświetli się okno zarządzania uprawnieniami szablonu e-mail dla użytkowników, grup pracowników i działów firmy.


(lightbulb) Jak przydzielać uprawnienia użytkownikom?

(plus) Uprawnienia nadasz klikając checkbox . Możesz to zrobić dla konkretnego użytkownika lub grupy.


3. Okno edycji szablonu e-mail

Szablony e-mail w ASARI CRM dają możliwość pełnej edycji tekstowej i wizualnej projektu mailingu. Poniżej nauczysz się jak wykonać podstawowe zabiegi na przygotowywanych treściach. Z tej części instrukcji ASARI dowiesz się także jak określać gdzie mają być wykorzystywane szablony:

  • czy w działaniach automatycznych
  • czy w wysyłkach manualnych (indywidualnych lub masowych)

(lightbulb) Jak otworzyć okno edytowania szablonu e-mail?

(plus) Kliknij ikonkę  → Otworzy się menu szablonu e-mail:

(plus) Kliknij: Edytuj

(plus) Wyświetli się okno edycji Szablonów e-mail w ASARI CRM.


(lightbulb) Jak edytować temat i nazwę szablonu?

(plus) Wejdź w pole tekstowe Temat lub nazwa szablonu, by wpisać treść. Możesz tu wkleić także ikonki, które zwiększą widoczność dostarczonego na skrzynkę maila.


(lightbulb) Pasek narzędzi edycji szablonu e-mail

(plus) Wykorzystaliśmy znany Wam wzór paska narzędzi. Z jego poziomu zredagujesz tekst, dodasz do niego zdjęcia lub grafiki, odnośniki, przyciski i wiele innych elementów.


(lightbulb) Wybór rodzaju szablonu e-mail

(plus) Projektu mailingu możesz przydzielić do jednego z dwóch lub do obu rodzajów e-maili w ASARI CRM.


4. Działanie shortcode'ów w Szablonach e-mail

W ASARI CRM możesz korzystać z krótkich kodów, za pomocą których podstawisz informacje ze swojej bazy danych. Mogą to być np. dane odbiorcy, kontakt do opiekuna, informacje o poszukiwaniach, nieruchomościach, transakcjach, firmie lub inne szczegóły, które wynikają z waszej współpracy. To narzędzie zwiększy atrakcyjność wiadomości e-mail i sprawi, że będą skuteczniejsze.

(lightbulb) Gdzie znajdę listę shortcode'ów?

(plus) W pasku narzędzi wybierz , a następnie najedź kursorem na Wstaw etykietę pola.

(plus) Wyświetli się lista wyboru shortcode'u:

(plus) Po otrzymaniu maila shortcode wyświetli użytkownikowi jego imię, podczas gdy w oknie edycji zawsze będzie w takiej formie:

(lightbulb) Jak dodawać Szablon e-mail do wysyłanej wiadomości?

(plus) W oknie wysyłki rozwiń Szablon wiadomości i wybierz pożądany projekt mailingu. Temat Twojej wiadomości uzupełni się automatycznie. Jeżeli jednak uznasz, że chcesz go zmienić przy konkretnej wysyłce, to możesz zrobić to tutaj i nie wpłynie to na temat przypisany globalnie do szablonu.  • No labels