Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Wszystkie szablony stron responsywnych od ASARI są wyposażone w mechanizm, który wyświetla przy formularzach zgodę oznaczaną przy pomocy checkboxa oraz klauzulę informacyjną o administratorze. Treść każdego z tych elementów buduje się automatycznie w oparciu o dane firmy wprowadzone w oprogramowaniu ASARI. Poniżej wygląd przykładowego formularza.


Każdy użytkownik stron responsywnych może jednak zdefiniować własne treści wymienionych wyżej elementów. Może to zrobić po zalogowaniu do systemu WordPress w sekcji asariWWW > konfiguracjaJeżeli Twój szablon jeszcze nie obsługuje oddzielnego miejsca na klauzulę informacyjną możesz wstawić ją w polu na zgodę lub w celu uzyskania pomocy skonsultuj się z naszym działem obsługi klienta.


Przywrócenie domyślnych treści klauzuli i zgody

Jeżeli chcesz powrócić do domyślnych treści zgody i klauzuli wystarczy, że skasujesz wpisane w oba pola treści i je zapiszesz. System automatycznie przywróci domyślne wartości.


Zwijanie treści klauzuli informacyjnej

Nowe przepisy o ochronie danych osobowych sprawiają, że klauzula informacyjna może być bardzo rozbudowana. Aby jej treść lepiej wyglądała na stronie internetowej wprowadziliśmy funkcję, która pozwala zwinąć klauzulę informacyjną i po kliknięciu wyświetlić jej pełną treść w popupie.

Abu podzielić klauzule wystarczy ustawić kursor w odpowiednim miejscu w tekście i kliknąć z poziomu belki z narzędziami przycisk 

Podzielony tekst będzie wyglądał w edytorze tak jak poniżej.Na stronie internetowej za to pojawi się elegancki link

Po kliknięciu w czytaj więcej niewidoczna treść pojawi się w popupie.


  • No labels