Page tree

Versions Compared

Key

  • This line was added.
  • This line was removed.
  • Formatting was changed.

...

Info

adres IP, na który trzeba przekierować domenę to: 87.98.234.64

 


Posiadając już IP jaki musimy wprowadzić go do konfiguracji domeny. W tym celu logujemy się do panelu administracyjnego usługodawcy, u którego wykupiliśmy usługę domeny.

 


Note

Ze względu na różnorodność dostawców i ich paneli poniższy opis będzie tylko orientacyjny. W przypadku problemów z modyfikacją własnej domeny proponujemy skontaktować się z dostawcą domeny, który pomoże Państwu w jej konfiguracji.

 

 Warning

Przy konfiguracji domeny (w panelu usługodawcy domeny) należy zachować ostrożność, zwracając szczególną uwagę na ustawienia poczty (rekord MX)

 


Jeśli chcemy aby nasza strona była dostępna również pod domeną bez przedrostka "www." (nowebiuronieruchomosci.pl) musimy najpierw sprawdzić czy rekord MX (odpowiedzialny za naszą pocztę) nie wskazuje rekordem CNAME na domenę bez przedrostków np:

...

Warning

Po zapisaniu wszystkich zmian w domenie mogą one zacząć obowiązywać natychmiastowo, ale rozgłoszenie zmian domeny może trwać do 24 godzin w zależności od ustawień samej domeny i usługodawcy

 


Przekierowane domeny wpisujemy w kreatorze w polu Tu możesz dodać własną domenę (z http:// na początku). To będzie Twoja domena główna. Do strony można także podpiąć domeny dodatkowe, które również spowodują wywoływanie strony, ale ze względu na pozycjonowanie witryny w wyszukiwarkach zalecamy korzystanie z tylko jednej domeny.

 


Info

Wpisując domeny dodawaj je bez www na początku. Kreator sam nadpisze ustawienia strony, które umożliwią obsługę stron z www na początku.

 


 


Domeny z polskimi znakami

Domeny z polskimi znakami do asariWWW Kreatora wprowadzamy w formie zdekodowanej, czyli np: jeśli  mamy domenę "jakaśdomena.pl", to w asariWWW Kreatorze wprowadzamy ją wpisując "xn--jakadomena-77b.pl"

Jeśli nasz dostawca nie dostarczył nam tek tak przekodowanej domeny, to w internecie jest dostępnych kilka różnych konwerterów tłumaczących domeny z polskimi literami na ciąg zrozumiały dla systemów informatycznych. Z takich systemów można skorzystać by sobie pomóc w konfiguracji.

Dekoder domen z polskimi znakami jest też dostępny na stronie Nasku pod linkiem http://www.dns.pl/cgi-bin/idntranslator.pl