Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Responsywne strony szablonowe w swoim działaniu opierają się na systemie WordPress. Dzięki temu użytkownik strony może dowolnie modyfikować swoją witrynę dodając do niej nowe funkcjonalności. Jednym z najprostszych sposobów na zwiększenie możliwości strony jest instalacja do istniejącej witryny wtyczki WordPress. Dzięki temu można dodać do strony nie tylko obsługę mediów społecznościowych, filmów slajderów czy galerii, ale także wielu narzędzi marketingowych, analitycznych i pozycjonujących witrynę. Możliwości są nieograniczone i na pewno każdy z użytkowników dzięki wtyczkom znajdziecie dla siebie mechanizm, który odpowiada jego aktualnym potrzebom.

Poniżej znajdziecie instrukcję prezentującą instalację wtyczki do systemu WordPress na podstawie wtyczki All in One Seo Pack. Dzięki niej można skonfigurować witrynę pod kątem pozycjonowania, czyli sposobu jej odbioru przez roboty indeksującego.

Wyszukwianie i instalacja wtyczek

Aby zainstalować wtyczkę należy wejść w menu Wtyczki -> Dodaj nową. Tam w wyszukiwarkę można wpisać nazwę wtyczki jeśli ją znamy lub hasłowo podać problem, na który chcemy znaleźć rozwiązanie. Może to być np.: Slider lub Facebook lub SEO.

Hasła dotyczące wtyczkę najlepiej wpisywać w języku angielskim. Wiele wtyczek ma swoje polskie tłumaczenia, ale w przypadku korzystania z wyszukiwarki wtyczek wpisanie angielskiej nazwy zwróci nam najwięcej wyników.

 

My znamy nazwę wtyczki, którą chcemy zainstalować dlatego wpisujemy All in one seo pack.

 

Następnie klikamy przy wybranej przez nas wtyczce przycisk Zainstaluj.Wcześniej warto także zapoznać się z obsługą i możliwościami wtyczki. Te informacje znajdziemy pod linkiem Szczegóły, który znajduje się zaraz pod Zainstaluj.

Następnie należy podać dane do FTP - patrz instrukcja Uzyskiwanie danych FTP strony RWD

Po zainstalowaniu strony należy jeszcze wtyczkę uruchomić. Możemy to zrobić od razu po instalacji klikając w link Włącz wtyczkę.

 

  • No labels